Czerwony kapturek

Po raz kolejny grupa AleTeatr, w skład której wchodzą Rodzice i Nauczyciele, przygotowała dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gniewie miłą niespodziankę w postaci przedstawienia „Czerwony Kapturek – inna historia”.
Grupa teatralna w składzie: narrator – p. Teresa Borecka, Czerwony Kapturek – p. Anna Dłużewska, wilk – p. Joanna Kaczmarek, babcia – p. Joanna Piekarska, matka – p. Mariola Plath, Barbarella – p. Barbara Gacek-Pek, Beatrycze, Kopciuszek – p. Katarzyna Zabrocka, pszczółka – p. Agnieszka Brzezińska, drzewo – siostra Wenancja, ratownicy – p. Hanna Sobierajska i p. Julia Kłodda, w sposób niezwykle humorystyczny przedstawiła historię małej dziewczynki, która szła przez las do ciężko chorej babci. Bajka zawierała bardzo ważną kwestię dotyczącą zdrowego odżywiania się i aktywnego spędzania czasu wolnego. Sadząc po uśmiechniętych buziach dzieci można wywnioskować, że przedstawienie bardzo się podobało.
Z okazji Dnia Dziecka każdy uczeń otrzymał również słodki upominek i soczek. Organizatorami przedsięwzięcia była Fundacja im. Jana III Sobieskiego. Przedsięwzięcie zostało dofinansowane ze środków Gminy Gniew.
Niespodzianki dla dzieci udało się zakupić dzięki sponsorom: Firmie Fama sp. z o.o., Rolls-Royce sp. z o.o., Mikrostyk S.A. oraz Bankowi Spółdzielczemu w Gniewie.
Bardzo dziękujemy Wszystkim, którzy włączyli się w zorganizowanie obchodów Dnia Dziecka w naszej szkole.

B. Gacek- Pek, J. Kaczmarek
Fundacja im. Jana III Sobieskiego