Dziewczynka z zapałkami

ale

Po raz kolejny Rodzice wraz z Nauczycielami, tworzący przy naszej szkole grupę ALETEATR, zaprezentowali się szerszej publiczności. Tym razem wprowadzili uczniów i grono pedagogiczne w przedświąteczny nastrój, prezentując inscenizację baśni H. CH. Andersena „Dziewczynka z zapałkami”. Było to wyjątkowe przedstawienie, gdyż w przeciwieństwie do oryginału, nasza główna bohaterka – biedna dziewczynka, spotkała na swej drodze wielu życzliwych ludzi, którzy ofiarowali jej swą pomoc.
W rolę dziewczynki z zapałkami wcieliła się Agnieszka Brzezińska, narratorem była Teresa Borecka, Panem Andersenem – Joanna Kaczmarek, pozostali aktorzy to: Hanna Sobierajska, Siostra Wenancja, Dorota Cybura, Mariola Plath, Katarzyna Zabrocka, Anna Dłużewska, Katarzyna Bałdowska, Beata Kaffka, Julia Kłodda, Katarzyna Hejnowska, Jolanta Ebłowska, Barbara Gacek-Pek.
Serdecznie dziękujemy p. Mirosławie Fandrejewskiej, p. Aleksandrowi Cieszyńskiemu, p.Aureliuszowi Hejnowskiemu i wszystkim, którzy przyczynili się do powstania przedstawienia.
Przedsięwzięcie zostało dofinansowane ze środków Miasta i Gminy Gniew.

Więcej zdjęć – kliknij

J. Kaczmarek, B. Gacek-Pek