Królewna Śnieżka

śnieżka
Więcej zdjęć z przedstawienia – kliknij

Dzień Dziecka w naszej szkole – kolejny raz grupa teatralna ALETEATR – zorganizowana przez rodziców i nauczycieli naszej szkoły, zaprezentowała przedstawienie pt. „Królewna Śnieżka i …”
Uczniowie mieli okazję zobaczyć swoich nauczycieli w zupełnie nowych, często bardzo zabawnych rolach. Królewna Śnieżka jak w prawdziwej baśni spotkała krasnoludki, ale one dodatkowo zauważyły, że nie znają zasad….. pierwszej pomocy i nie potrafiły pomóc Śnieżce. Baśń ta nie była więc tylko zabawą, ale również i nauką. Duże skupienie na widowni przerywane było salwami śmiechu, co potwierdzało, że występy aktorów bardzo się podobały.
Wielką furorę zrobił książę z bajki, który w pełnej zbroi poprosił Śnieżkę o rękę.

A co na ten temat sądzą uczniowie:

Mateusz klasa VI b
„Przedstawienie było fajne. Najbardziej podobała mi się prawdziwa zbroja rycerska księcia i gra aktorów. Najbardziej śmieliśmy się wszyscy z pani A. Dłużewskiej. Rola siostry zakonnej, jako lustra też była zabawna.”

Błażej klasa VI b
„Podobało mi się jak Śnieżka weszła do chatki krasnoludków i wyjadła im wszystko. Rozbawiło mnie też to, jak pani B. Kaffka zasnęła na stojąco”

Ania klasa VI b
„Bardzo mi się podobało, jak służący chciał zastrzelić Śnieżkę i jak książę przestraszył krasnoludka. Rozbawiły mnie też słowa pani A. Dłużewskiej, jako krasnoludka „Ona taka ładna była”.

Organizacja Dnia Dziecka w szkole została zainicjowana przez Fundację im. Jana III Sobieskiego. Działania Fundacji zostały wsparte dofinansowaniem ze strony firm FAMA i ROLLS ROYS, dzięki czemu można było zakupić lody dla wszystkich dzieci ze szkoły. W imieniu Fundacji dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie przedstawienia oraz tym, którzy wsparli nasze działania finansowo.

Przedstawienie grupy ALETEATR było dofinansowane ze środków Gminy Gniew w ramach zadania publicznego „Upowszechnianie kultury na terenie Miasta i Gminy Gniew”.

Fundacja im. Jana III Sobieskiego działające przy Szkole Podstawowej w Gniewie
serdecznie dziękuje wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie
przedstawienia z okazji Dnia Dziecka.
W szczególności dziękujemy Firmom Fama i Rolls-Royce za finansowe wsparcie,
dzięki któremu mogliśmy zakupić słodkości dla uczniów naszej szkoły.
Jednocześnie zapraszamy Mieszkańców
na przedstawienie „ Królewna Śnieżka”
przygotowane przez
Rodziców i Nauczycieli
z okazji Dnia Dziecka.
Przedstawienie zostanie zaprezentowane w Domu Pomocy Społecznej w Gniewie,
dnia 9 czerwca b.r. o godz. 16.00.

J.Kaczmarek, B.Gacek-Pek