Brzydkie Kaczątko

kaczka 2016

Już po raz piąty nauczyciele uczący w Szkole Podstawowej w Gniewie przygotowali dla uczniów miłą niespodziankę.
Grupa AleTeatr zaprezentowała inscenizację bajki H. CH. Andersena „Brzydkie Kaczątko”. „Aktorzy”: Babcia Narratorka – Teresa Borecka, Mama Kaczka – Joanna Piekarska, Brzydkie Kaczątko – Anna Dłużewska, Kaczątko Pierwsze – Beata Dembek, Kaczątko Drugie – Barbara Gacek-Pek, Kaczątko Trzecie – Joanna Kaczmarek, Pani Kura – Małgorzata Kocknecht, Pan Pies – Katarzyna Zabrocka, Pan Kot – Siostra Bartłomieja, Agnieszka – Julia Kłodda, Kuba – Hanna Sobierajska, Biedronka – Agnieszka Brzezińska, Pszczółka – Katarzyna Bałdowska wcielili się w nowe role.
Każdy z nas wie, że bajka przekazuje dzieciom najważniejsze prawdy o życiu, w sposób ciekawy i skuteczny. Poprzez bajki dzieci się uczą dokonywania wyboru i utrwalają dobre postawy. Również bajka „Brzydkie Kaczątko”, miała na celu nie tylko wywołanie uśmiechu na twarzach najmłodszych, ale uczyła tolerancji i wzbudziła refleksję nad zachowaniem w stosunku do innych.
Sadząc po twarzach naszych dzieci i pracowników szkoły można stwierdzić, iż niespodzianka się podobała. Z okazji Dnia Dziecka życzymy wszystkim dzieciom uśmiechu, pogody ducha i wiary we własne możliwości.
Wszyscy uczniowie otrzymali również talon na lody ufundowany przez Fundację im. Jana III Sobieskiego oraz Radę Rodziców.
Serdeczne dziękujemy Pani Marioli Plath, pani Wicedyrektor Mirosławie Fandrejewskiej, panu Aleksandrowi Cieszyńskiemu za okazaną pomoc. Po raz kolejny nie zawiedli nas sponsorzy Firma Mikrostyk S.A. Gniew oraz Bank Spółdzielczy w Gniewie.
Przedsięwzięcie zostało dofinansowane ze środków Gminy Gniew.

Galeria zdjęć – kliknij

„Wszystkie dzieci nasze są…” piosenka w wykonaniu aktorów „AleTeatr” – kliknij

Fundacja im. Jana III Sobieskiego
Joanna Kaczmarek, Barbara Gacek-Pek